Aktualności

Najnowsze informacje na temat działalności PGE Ventures

Aktualności

13/12/2019

PySENSE w portfelu PGE Ventures

Fundusz PGE Ventures inwestujący w najlepsze start-upy z branży energetycznej i szerokiego przemysłu 4.0, zrealizował inwestycję w PySENSE – jedną z najprężniej rozwijających się spółek w obszarze najnowszych technologii komunikacyjnych dla sektora energetycznego.

scanway_nowe_logo.png

Spółka PySENSE jest doskonale znana w branży energetycznej. Zajmuje się dostarczaniem autonomicznych urządzeń komunikacyjnych przeznaczonych do zdalnego odczytu danych pomiarowych z inteligentnych liczników energii elektrycznej. Spółka uczestniczy w projektach realizowanych przez dużych operatorów oraz współtworzy laboratoria Internetu Rzeczy badając i testując wraz z partnerami najnowsze technologie komunikacyjne wykorzystywane m.in. energetyce.

Pilotaż wdrożenia sieci LTE450 dla PGE

Bardzo wysokie i wyspecjalizowane kompetencje, sprawna realizacja złożonych i innowacyjnych projektów oraz osiąganie wysokiej skuteczności w realizacji czasami bardzo trudnych zadań sprawiło, że PySENSE została zaproszona przez PGE Systemy do wspólnej realizacji pilotażu wdrożenia specjalnej sieci dla energetyki opartej o technologię LTE450. Spółka dostarczyła zbudowane specjalnie z myślą o tym projekcie urządzenia komunikacyjne oraz aktywnie uczestniczyła w testach technologii.

Uruchamiana w Polsce łączność specjalna dla energetyki w standardzie LTE450 plasuje nas w europejskiej czołówce inteligentnych, bezprzewodowych rozwiązań nie tylko na potrzeby łączności dyspozytorskiej, ale też m.in. automatyzacji sieci, co upraszcza integrację przyłączanych do sieci odnawialnych źródeł energii z funkcjonującym systemem energetycznym. Jest to zarazem okazja do rozwinięcia krajowego ekosystemu firm oferujących zaawansowane technologicznie rozwiązania dla energetyki. Determinacja i kreatywność PySENSE w trakcie pilotażu kilka razy pomogła nam sprawnie rozwiązywać problemy typowe dla pionierskich przedsięwzięć – mówi Michał Kot, wiceprezes zarządu PGE Systemy, nadzorujący m.in. Biuro innowacji i cyfryzacji

Od samego początku działalności kładziemy nacisk na profesjonalną realizację projektów, tak aby ich wyniki były zbieżne z oczekiwaniami naszych partnerów. Wdrażamy rozwiązania z zakresu najnowszych technologii komunikacyjnych, jak LTE-M, LTE450, Narrow Band IoT, LWm2m, czy eUICC, współpracując przy tym z liderami wyznaczającymi trendy na rynku. Konsekwentnie realizowana przez nas strategia zaowocowała podpisaną właśnie umową inwestycyjną z FIZAN PGE Ventures – mówi Artur Wróbel, prezes PySENSE.

Inwestycja funduszu PGE Ventures

PySENSE to kolejny startup z obszaru zaawansowanych technologii, który dołącza do zarządzanego przez PGE Ventures portfela inwestycyjnego. Spółka współpracuje z Grupą PGE w zakresie pilotażowego wdrożenia sieci LTE450 dla energetyki.

Połączenie kapitału i możliwości przeprowadzenia pilotażu to wartość naszego smart money, które chcemy przekazać PySENSE. Liczymy, że kapitał pomoże spółce rozwinąć produkty i zwiększyć ich sprzedaż na polskim i zagranicznym rynku. Dostrzegamy również synergię we współpracy z PySENSE, co powinno istotnie przyczynić się do zwiększenia skali sukcesu tego startupu, ale również pomóc Grupie PGE w zaimplementowaniu nowoczesnych rozwiązań z zakresu energetyki i komunikacji – mówi Piotr Czak, prezes PGE Ventures.

Pozyskane przez PySENSE finansowanie zostanie przeznaczone na dalszy, dynamiczny rozwój spółki, m.in. uruchomienie nowych kanałów sprzedaży w Polsce oraz krajach UE.

Fakt dołączenia do portfela startupów PGE uwiarygadnia naszą strategię i pozwoli na jej realizację w szerszym spektrum – dodaje Artur Wróbel

« Powrót do listy aktualności

pgeventures_site