Aktualności

Najnowsze informacje na temat działalności PGE Ventures

Aktualności

24/06/2019

PGE Ventures partnerem II Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia

W Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach, odbył się finał II Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia. Partnerem wspierającym wydarzenie było PGE Ventures.

warsztaty_final.jpg
Finał konkursu „II Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia”, 10 czerwca 2019 r., Autor fot: Sylwia Garucka-Tarkowska/Collegium Mazovia - Innowacyjna Szkoła Wyższa

Z grona blisko 700 uczniów z 22 szkół ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego, wyłoniono 28 finalistów, którzy w trakcie finału konkursu przystąpili do rywalizacji w dwóch kategoriach: przedsięwzięcie biznesowe oraz przedsięwzięcie społeczne. Celem konkursu było stworzenie biznesplanów nowych przedsięwzięć (startupów) zorientowanych na generowanie zysku dla założycieli (kategoria biznesowa) lub mających charakter społeczny i nastawionych na wsparcie osób najbardziej potrzebujących (kategoria społeczna). Zadaniem finalistów była prezentacja projektów, a następnie ich obrona przed Komisją Konkursową.

Komisja Konkursowa oceniała projekty przydzielając im adekwatną liczbę punktów, m.in. za stopień innowacyjności projektu, realność powziętych założeń finansowych i marketingowych oraz jakość prezentacji. W obradach Komisji Konkursowej uczestniczył Piotr Czak, prezes PGE Ventures.

To dla nas niezwykle cenne doświadczenie, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia. To bardzo ważne, aby krzewić wśród młodych ludzi ideę zakładania własnych przedsiębiorstw i samodzielnego myślenia o biznesie, również w wymiarze społecznym. Prace finalistów oceniamy jako bardzo profesjonalne. Biorąc pod uwagę wiek autorów projektów, jesteśmy pozytywnie zaskoczeni ich kreatywnością oraz dojrzałością w sposobie postrzegania realnych problemów biznesowych i społecznych – mówi Piotr Czak, prezes PGE Ventures.

PGE Ventures stara się wspierać i aktywnie angażować w inicjatywy adresowane do uczniów szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych w kraju. Przedstawiciele PGE Ventures przeprowadzili dotychczas szereg warsztatów, m.in. dla studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, czy Politechniki Warszawskiej. 

Zależy nam na popularyzacji wśród studentów szkół i uczelni wyższych w Polsce innowacyjnego podejścia do biznesu.  Poprzez warsztaty i tego typu konkursy, chcemy dzielić się swoim doświadczeniem i uświadamiać młodym ludziom, że zbudowanie wielkiego biznesu, często zaczyna się od niewielkich kroków – dodaje Piotr Czak.

Jestem pod wrażeniem propozycji, jakie przedstawiła młodzież podczas finału II Forum Młodych - Przedsiębiorcza Polska Wschodnia. Cieszę się, że dzięki naszej inicjatywie, młodzi ludzie z naszego regionu mają okazję na skonfrontowanie swoich pomysłów na biznes czy działalność społeczną z profesjonalistami, którzy nie tylko oceniali powstały efekt końcowy, ale poprzez swoje zaangażowanie w część warsztatową, udzielili szeregu cennych porad i wskazówek, z których jak się okazało w finale - młodzież bardzo chętnie skorzystała. Jestem przekonana, że dzięki współpracy Collegium Mazovia z naszymi partnerami, chociażby takimi jak PGE Ventures, Forum Młodych - Przedsiębiorcza Polska Wschodnia jest doskonałą platformą łączącą teorię, praktykę oraz zapał i pomysłowość młodych ludzi naszego regionu. A na tym nam szczególnie zależy. – mówi dr Bożena Piechowicz, Rektor Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach.

Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia to coroczny konkurs Collegium Mazovia adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego. Tematyka Forum koncentruje się na zagadnieniach wpisujących  się w podstawę programową szkół ponadpodstawowych, a celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości oraz upowszechnianie idei tworzenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej wśród młodych ludzi.

Więcej informacji o finale konkursu „II Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia" można znaleźć na stronie internetowej Collegium: http://www.mazovia.edu.pl

« Powrót do listy aktualności

pgeventures_site