Aktualności

Najnowsze informacje na temat działalności PGE Ventures

Aktualności

18/04/2019

Warsztaty PGE Ventures dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Na początku kwietnia w gmachu Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach, odbył się drugi etap II Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, w którym PGE Ventures pełni rolę partnera wspierającego.

podpisanie-listu.jpg
Autor fot: Sylwia Garucka-Tarkowska/Collegium Mazovia - Innowacyjna Szkoła Wyższa

W ramach drugiego etapu Forum, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Każda z grup uczestniczyła w grze symulacyjnej „Liderzy Europy” prowadzonej przez trenerów Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. I. J. Paderewskiego z siedzibą w Warszawie oraz w warsztatach przeprowadzonych przez zespół PGE Ventures. Warsztaty dotyczyły zagadnień związanych z szeroko pojętą przedsiębiorczością, w tym jak zbudować dobry biznesplan i rozpocząć własną działalność gospodarczą, gdzie szukać środków na dofinansowanie swojego projektu, czy jak wygląda współpraca z inwestorem typu Venture Capital na przykładzie PGE Ventures.

Możliwość spotkania się z młodymi ludźmi i przeprowadzenia dla nich warsztatów to dla nas duże wyróżnienie i zarazem wielka przyjemność. Należy docenić aktywność uczniów oraz ich determinację w dążeniu do zdobywania wiedzy. Widzimy duże zainteresowanie wśród młodych ludzi w stawianiu swoich pierwszych kroków w biznesie. Przyjechaliśmy tu, aby im w tym pomóc. Trzymamy kciuki za kolejne etapy zmagań – mówi Piotr Czak, prezes PGE Ventures.

Udział przedstawicieli PGE Ventures w warsztatach był doskonałą okazją, aby zobaczyć jak poważny partner biznesowy może angażować się nie tylko w przedsięwzięcia przynoszące zysk, ale także w przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym. Jestem przekonana, że młodzież, którą gościliśmy w murach naszej Uczelni, dzięki warsztatom, zdobyła cenne informacje, które wykorzysta nie tylko w dalszych etapach Konkursu, ale także w swoim dorosłym życiu – mówi dr Bożena Piechowicz, Rektor Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach.

Zgodnie z regulaminem Forum, do kolejnego etapu Forum zakwalifikowało się 10 zespołów projektowych w kategorii przedsięwzięcie biznesowe oraz 10 zespołów w kategorii przedsięwzięcie społeczne. Prawdziwe trudności zaczną się dopiero teraz. Każda drużyna ma za zadanie stworzyć projekt działalności gospodarczej lub społecznej i przekonać do niego jury złożone z praktyków biznesu. Mają na to czas do 10 maja 2019 r.

Forum adresowane jest do szkół ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego. Tematyka Forum koncentruje się na zagadnieniach stanowiących podstawy przedsiębiorczości realizowane w szkołach ponadpodstawowych. Celem Forum jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości oraz upowszechnianie idei tworzenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej wśród młodych ludzi.

Więcej informacji o kolejnych etapach Forum można znaleźć na stronie internetowej Collegium: http://www.mazovia.edu.pl/

« Powrót do listy aktualności

pgeventures_site