Aktualności

Najnowsze informacje na temat działalności PGE Ventures

Aktualności

11/01/2019

PGE Ventures aktywizuje Polskę Wschodnią

8 stycznia 2019 roku Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach ogłosiła nabór zgłoszeń do udziału w II Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, w którym PGE Ventures będzie pełnić rolę partnera wspierającego.

podpisanie-listu.jpg

W ramach realizacji strategii oraz misji społecznej, jaka wpisuje się w działania PGE Ventures na rzecz Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, spółka kieruje do szkół i uczelni wyższych w Polsce bezpłatną ofertę prowadzenia warsztatów z wiedzy o rynku Venture Capital i szeroko pojętej przedsiębiorczości. Celem tych działań jest biznesowa aktywizacja młodzieży szkół ponadpodstawowych i wyższych w kraju, szczególnie z obszarów dynamicznie się rozwijających i regionów Polski Wschodniej.

Jako PGE Ventures chcemy prowadzić nasz biznes w sposób społecznie odpowiedzialny, zgodnie z ambitnymi działaniami CSR podejmowanymi w Grupie PGE. W obszarze tych działań widzimy potencjał współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi i wyższymi w zakresie inicjatyw mających na celu pobudzenie przedsiębiorczości polskiej młodzieży. Wierzymy w potencjał wiedzy młodych ludzi i chcemy, aby został on dostrzeżony i efektywnie wykorzystany  – mówi Piotr Czak, prezes PGE Ventures.

W wyniku prowadzonych rozmów, 17 października 2018 roku zawarty został list intencyjny pomiędzy PGE Ventures, a Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach. Przedmiotem tego listu jest m.in. zaangażowanie PGE Ventures w aktywne wsparcie II edycji konkursu „II Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia”, którego organizatorami są Collegium oraz Fundacja Santander Bank Polska S.A. im. I. J. Paderewskiego.

Cieszymy się z zawartego porozumienia, które obejmuje różne formy współpracy i doskonale wpisuje się w misję naszej uczelni. Obok warsztatów dla studentów Collegium, PGE Ventures udzieli także wsparcia przy organizacji kolejnej edycji Forum adresowanego do młodzieży szkolnej z naszego regionu. Jestem przekonana, że zaangażowanie się PGE Ventures w nasze działania, w jeszcze w większym stopniu uaktywni przedsiębiorcze, społeczne i innowacyjne postawy wśród młodych ludzi. A na tym nam wszystkim powinno zależeć – mówi dr Bożena Piechowicz, Rektor Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach.

Wierzymy, że kolejna edycja Forum będzie niepowtarzalną okazją dla młodych ludzi do podniesienia ich świadomości w zakresie tworzenia własnych przedsiębiorstw opartych o konstruktywne i innowacyjne myślenie o biznesie – dodaje Piotr Czak.

Forum adresowane jest do szkół ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego. Tematyka Forum koncentruje się na zagadnieniach stanowiących podstawy przedsiębiorczości realizowane w szkołach ponadpodstawowych. Celem Forum jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości oraz upowszechnianie idei tworzenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej wśród młodych ludzi.

Więcej informacji o Forum i zasadach naboru na stronie internetowej Collegium: http://www.mazovia.edu.pl/

« Powrót do listy aktualności

pgeventures_site