Aktualności

Najnowsze informacje na temat działalności PGE Ventures

Aktualności

22/06/2017

Inauguracja działalności PGE Ventures

Dnia 22 czerwca 2017 r., na Stadionie Narodowym odbyła się uroczysta inauguracja działalności funduszu PGE Ventures. Strategię działania funduszu przedstawił Piotr Czak - prezes spółki

Inauguracja działalności PGE Ventures

Wystąpienie prezesa PGE Ventures zostało poprzedzone wypowiedzią prezesa PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A., Pana Henryka Baranowskiego, który zaznaczył rolę jaką odgrywa innowacja w kształtowaniu polskiej gospodarki i w rozwoju polskich przedsiębiorstw z sektora energetycznego. Na inauguracji obecni byli m.in. przedstawiciele polskiego środowiska start-upowego, w tym funduszy VC oraz organizacji zrzeszających i wspierających start-upy. Swoją obecnością uroczystość zaszczycił również wiceminister energii Pan Michał Kurtyka, który w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie otwierania się sektora energetyki na nowe obszary i modele biznesowe.

 

W trakcie trwania uroczystości odbyła się dyskusja ekspertów reprezentujących różne gałęzie ekosystemu start-upowego w Polsce. Prelegenci wymieniali się spostrzeżeniami m.in. na temat obecnych i przyszłych form wsparcia finansowego dla start-upów, czy oczekiwań jakie mają start-upy w ramach współpracy z dużymi korporacjami. W trakcie panelu dyskusyjnego wielokrotnie uwzględniono nową jakość jaką PGE Ventures wniesie na polski rynek start-upów.

 

PGE Ventures - Konferencja prasowa

Po zakończeniu uroczystości, odbyły się dyskusje w kuluarach. Goście mieli okazję zaadresować swoje pytania bezpośrednio do przedstawicieli PGE Ventures.

 

PGE Ventures ma ambicje bycia częścią ekosystemu start-upowego, kształtującego się w Polsce przez ostatnie dwa lata. Dlatego też serdecznie zapraszamy do współpracy start-upy, fundusze VC, programy akceleracyjne oraz wszystkie inne podmioty działające na rynku. Głęboko wierzę, że razem możemy zarówno budować wartość Grupy Kapitałowej PGE, jak i pomóc w rozwoju młodym polskim przedsiębiorcom – powiedział Piotr Czak, prezes zarządu PGE Ventures.

« Powrót do listy aktualności

pgeventures_site