Aktualności

Najnowsze informacje na temat działalności PGE Ventures

Aktualności

17/12/2018

PGE Ventures z nagrodą Złote Laury Niepodległej 2018

PGE Ventures, spółka z Grupy PGE, została uhonorowana nagrodą Złote Laury Niepodległej 2018 w kategorii: Inwestor Korporacyjny Venture Capital.

fot. magazyn MANAGER

Złote Laury Niepodległej to inicjatywa redakcji magazynu Manager, której celem jest przybliżenie procesu budowy i rozwoju polskiej gospodarki, a także wskazanie przedsiębiorstw, organizacji, placówek naukowo-badawczych oraz instytucji, które w tym procesie odegrały i odgrywają najważniejszą rolę.

Wydarzenie miało miejsce w Teatrze Królewskim Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Gala Złote Laury Niepodległej odbyła się pod patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów oraz Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Została ona wpisana w kalendarium oficjalnych obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.  

To dla nas duże wyróżnienie, że otrzymaliśmy nagrodę, która tak czytelnie wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Piotr Czak, Prezes Zarządu PGE Ventures.

Nieprzerwanie od ponad roku staramy się realizować strategię ekspansji Grupy PGE na rynku inwestycji typu Venture Capital. Mimo tak krótkiego czasu, zrealizowaliśmy już sześć inwestycji obejmując udziały w najbardziej innowacyjnych oraz multisektorowych startupach. Zbudowany przez nas portfel inwestycyjny nie tylko podniesie efektywność procesów realizowanych w całym łańcuchu wartości Grupy PGE, ale umożliwi również wdrożenie nowych produktów i usług rozwijanych z myślą o naszych klientach – dodaje Piotr Czak.

Ponadto, spółka PGE Ventures aktywnie poszukuje również alternatywnych metod finansowania inwestycji typu Venture. W efekcie, korzystając z możliwości dofinansowania w programach Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, PGE Ventures utworzyło fundusze satelickie o łącznej kapitalizacji 140 milionów złotych.    

« Powrót do listy aktualności

pgeventures_site