Aktualności

Najnowsze informacje na temat PGE Ventures

Aktualności

logo_pge-ventures_rgb_500px.jpg

25/11/2022

PGE Ventures zrealizowała pierwsze wyjście inwestycyjne

PGE Ventures, spółka z Grupy PGE, pełniąca rolę funduszu Corporate Venture Capital odpowiedzialnego za inwestycje w startupy, zrealizowała pierwszą dezinwestycję, osiągając kilkukrotny zwrot zainwestowanych środków.

Więcej »

logo_pge-ventures_rgb_500px.jpg

09/05/2022

Wystartowała III edycja programu scoutingowego PGE Ventures

PGE Ventures, spółka z Grupy PGE uruchamia III edycję programu scoutingowego dla startupów. W ramach nowej edycji programu spółka poszukuje startupów we wczesnej fazie rozwoju oraz w fazie wzrostu.

Więcej »

26/08/2021

Autonomiczny dron monitorował turbiny wiatrowe PGE

Na farmach wiatrowych należących do PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE przeprowadzono testy autonomicznego drona. Projekt autonomicznego drona przygotowała firma innoTronics, w ramach programu rozwoju startupów IMPACT_Poland, realizowanego wspólnie z Akceleratorem PGE.

Więcej »

scanway_nowe_logo.png

07/02/2020

PGE Ventures ze strategią dla każdego startupu

W siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbył się Demo Day programu Startup Spark 2.0, na którym PGE Ventures miało okazję opowiedzieć o swojej strategii inwestycyjnej dla startupów na każdym etapie rozwoju.

Więcej »

scanway_nowe_logo.png

13/12/2019

PySENSE w portfelu PGE Ventures

Fundusz PGE Ventures inwestujący w najlepsze start-upy z branży energetycznej i szerokiego przemysłu 4.0, zrealizował inwestycję w PySENSE – jedną z najprężniej rozwijających się spółek w obszarze najnowszych technologii komunikacyjnych dla sektora energetycznego.

Więcej »

scanway_nowe_logo.png

25/10/2019

Fundusz PGE Ventures inwestuje w start-up ograniczający emisję CO2

ConnectPoint specjalizuje się w usługach IT dla energetyki i przemysłu. Wykorzystując narzędzia Data Science, spółka łączy Internet Rzeczy z procesami biznesowymi, usprawniając tym samym procesy decyzyjne m.in. w segmencie produkcji i dystrybucji energii.

Więcej »

scanway_nowe_logo.png

18/07/2019

PGE i Scanway analizują możliwość wykorzystania kosmicznej technologii badania składu węgla

Grupa Kapitałowa PGE zacieśnia współpracę ze Scanway. Do tej pory startup z Wrocławia sprawdził już laserowo stan turbin wiatrowych należących do spółki PGE Energia Odnawialna, a w planach ma także monitorowanie składu węgla w kopalniach z użyciem technologii stosowanej przez NASA na Marsie.

Więcej »

warsztaty_final.jpg

24/06/2019

PGE Ventures partnerem II Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia

W Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach, odbył się finał II Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia. Partnerem wspierającym wydarzenie było PGE Ventures.

Więcej »

podpisanie-listu.jpg

18/04/2019

Warsztaty PGE Ventures dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Na początku kwietnia w gmachu Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach, odbył się drugi etap II Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, w którym PGE Ventures pełni rolę partnera wspierającego.

Więcej »

podpisanie-listu.jpg

11/01/2019

PGE Ventures aktywizuje Polskę Wschodnią

8 stycznia 2019 roku Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach ogłosiła nabór zgłoszeń do udziału w II Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, w którym PGE Ventures będzie pełnić rolę partnera wspierającego.

Więcej »

17/12/2018

PGE Ventures z nagrodą Złote Laury Niepodległej 2018

PGE Ventures, spółka z Grupy PGE, została uhonorowana nagrodą Złote Laury Niepodległej 2018 w kategorii: Inwestor Korporacyjny Venture Capital.

Więcej »

23/10/2018

IC Solutions w portfelu PGE Ventures

PGE Ventures inwestuje w kolejny start-up. IC Solutions to spółka z obszaru digitalizacji danych, której innowacyjny produkt może pomóc w ograniczeniu papierowego obiegu dokumentów, a tym samym przynieść wymierne korzyści dla klientów korzystających z tego rozwiązania.

Więcej »

06/09/2018

100 milionów złotych na start-upy w energetyce

W ciągu pięciu lat wspólny fundusz PGE Polskiej Grupy Energetycznej, Polskiego Funduszu Rozwoju i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zainwestuje łącznie 100 mln zł w najbardziej innowacyjne start-upy. Na celownik bierze projekty m.in. z obszaru Przemysłu 4.0, digitalizacji, magazynowania energii, elektromobilności, cyfryzacji kontaktu z klientem czy big data. 

Więcej »

19/07/2018

PGE Ventures uruchamia nowy fundusz inwestycyjny oraz inwestuje w kolejne start-upy

PGE Ventures uruchamia fundusz Energy Research Capital. Fundusz ze wsparciem środkami PGE Ventures planuje zainwestować w innowacyjne projekty z zakresu energetyki, IoT oraz technologii przetwarzania danych i komunikacji (ICT). Ponadto, efektem przeprowadzonego programu scoutingowego, PGE Ventures zainwestuje w kolejne start-upy.

Więcej »

30/05/2018

PGE Ventures współpracuje ze środowiskami akademickimi

PGE Ventures nawiązało współpracę ze Stowarzyszeniem Studentów BEST Politechniki Warszawskiej oraz Szkołą Główną Handlową w Warszawie.

Więcej »

28/02/2018

PGE Ventures podsumowuje program scoutingowy i przedstawia plany na przyszłość

W ramach przeprowadzonego programu scoutingowego do PGE Ventures, funduszu z Grupy PGE, zgłosiło się prawie 150 start-upów. Z dwoma z nich fundusz podpisał już umowy inwestycyjne, a kolejne trzy umowy są właśnie finalizowane. W następnym etapie PGE Ventures zamierza rozbudować portfel inwestycji o kolejne, co najmniej osiem inwestycji kapitałowych.

Więcej »

23/01/2018

PGE Ventures inwestuje w pierwsze start-upy

Nowatorska technologia pomagająca ograniczyć problem smogu, którego źródłem są domowe paleniska, oraz innowacyjne sposoby monitorowania z powietrza obiektów przemysłowych– to pierwsze dwa projekty, w które zainwestowało PGE Ventures, fundusz z Grupy PGE.

Więcej »

30/10/2017

PGE Ventures poszukuje startupów, które pomogą utylizować uboczne produkty spalania w aktywach Grupy PGE

PGE Ventures we wrześniu wystartowało z programem scoutingowym, którego celem jest wyłowienie z rynku najbardziej perspektywicznych startupów. Fundusz szczególnie zachęca do aplikowania startupy technologiczne, które mogą pochwalić się ciekawymi pomysłami na zagospodarowanie popiołów i innych ubocznych produktów spalania (UPS), przede wszystkim gipsu syntetycznego.

Więcej »

15/09/2017

Przykładowy model finansowy dla start-upów dostępny do pobrania!

PGE Ventures zaprasza do zapoznania się z przykładowym modelem finansowym, który może pomóc aplikującym start-upom wycenić swój projekt.

Więcej »

05/09/2017

PGE Ventures uruchamia program scoutingowy dla start-upów

PGE Ventures ogłasza rozpoczęcie naboru start-upów do Progrmu Scoutingowego. Celem Programu jest dotarcie do jak najszerszej grupy docelowej oraz wyselekcjonowanie z niej przedsiębiorstw najlepiej odpowiadających na potrzeby biznesowe Funduszu oraz całej Grupy Kapitałowej PGE.

Więcej »

Konferencja prasowa: Inauguracja działalnosci PGE Ventures

22/08/2017

PGE Ventures rozpoczyna współpracę z Fundacją Startup Poland

PGE Ventures, realizując strategię Grupy PGE, w której szczególne miejsce zajmuje poszukiwanie nowych źródeł przychodu oraz innowacyjność, nawiązało partnerstwo strategiczne z Fundacją Startup Poland.

Więcej »

Inauguracja działalności PGE Ventures

22/06/2017

Inauguracja działalności PGE Ventures

Dnia 22 czerwca 2017 r., na Stadionie Narodowym odbyła się uroczysta inauguracja działalności funduszu PGE Ventures. Strategię działania funduszu przedstawił Piotr Czak - prezes spółki

Więcej »

pgeventures_site