O nas

Kim jesteśmy, jak działamy, czym się kierujemy - poznaj bliżej PGE Ventures

O nas

PGE Ventures to powołany w ramach Grupy Kapitałowej PGE fundusz Corporate Venture Capital, którego celem jest inwestowanie w start-upy. Fundusz wykorzystuje dźwignię finansową w postaci zewnętrznych programów, m.in. PFR Ventures, ale dysponuje również własnymi środkami dedykowanymi dla projektów, które posiadają strategiczne znaczenie dla Grupy i wpisują się w jej łańcuch wartości.

Fundusz PGE Ventures preferuje obejmowanie mniejszościowych udziałów w młodych przedsiębiorstwach, a poza wniesieniem kapitału oferuje również know-how zarówno w zakresie głównej działalności biznesowej jak i funkcji wsparcia.

Rozumiemy potrzeby młodych przedsiębiorców i potrafimy je profesjonalnie zaadresować. Jesteśmy otwarci na wielopłaszczyznową współpracę zarówno z organizacjami zrzeszającymi start-upy, jak i pozostałymi funduszami VC w Polsce i zagranicą.

Zespół

PGE Ventures tworzy zespół wysoce wykwalifikowanych ekspertów, którzy efektywnie kierują działalnością Funduszu.

tj.jpg

TOMASZ JAKUBIAK

Prezes Zarządu

Specjalista ds. marketingu, związany głównie z mediami. Zanim dołączył do zespołu PGE Ventures, pełnił m.in. funkcje: wiceprezesa ds. marketingu w „Gazecie Giełdy Parkiet”, wiceprezesa w Presspublica, oraz wiceprezesa firmy badawczej TNS OBOP. Był członkiem władz organizacji branżowych wydawców zajmujących się m.in. badaniami rynku. Zajmował się także relacjami inwestorskimi w jednej ze spółek giełdowych. Ostatnie lata to praca w Zarządzie jednego z Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych oraz funkcja wiceprezesa w spółkach z grupy PKN Orlen.

mg.jpg

MATEUSZ GŁOGOWSKI, MBA

Dyrektor Departamentu Inwestycyjnego

Kieruje pracą departamentu odpowiedzialnego za prowadzenie procesów inwestycyjnych i dezinwestycyjnych, nadzór spółek portfelowych PGE Ventures oraz bieżącą współpracę z funduszami zewnętrznymi współtworzonymi przez PGE Ventures. Przed dołączeniem do PGE Ventures, prowadził projekty związane z wdrażaniem nowych modeli biznesowych w Grupie PGE. Wcześniej pracował w administracji rządowej i zagranicznych firmach wykonawczych. Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

lp.jpg

ŁUKASZ PACZKOWSKI

Dyrektor Departamentu Operacyjnego

Odpowiedzialny za koordynację procesów finansowo-księgowych oraz rachuby płac i administracji kadrowej. Zarządza kompletną obsługą administracyjną i organizacyjno-prawną. Przed rozpoczęciem pracy w Grupie PGE pracował w sektorze publicznym w działach zajmujących się zarządzaniem kapitałem ludzkim oraz w firmach transportowo-logistycznych. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

ah.jpg

ADAM HAJDAMOWICZ, MPW

Analityk Inwestycyjny

Odpowiada za wyszukiwanie i analizę startupów, a także nadzór spółek portfelowych PGE Ventures. Wspiera nasz zewnętrzny fundusz SpeedUp Energy Innovation. Przed dołączeniem do zespołu PGE Ventures pomagał spółkom w procesie pozyskiwania kapitału w ramach emisji publicznych. Przez kilka lat związany był również z branżą mediów finansowych. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiadacz licencji Maklera Papierów Wartościowych oraz certyfikatu ESG Investing od CFA Institute.

br.jpg

BARTŁOMIEJ RYT

Analityk Inwestycyjny

Bartek zajmuje się scoutingiem i analizą startupów oraz nadzorem nad spółkami portfelowymi. Wspiera nasz fundusz Energy Research Capital utworzony wspólnie z NCBiR w ramach programu bridge alfa. Przed dołączeniem do PGE Ventures, pracował w Domu Maklerskim. Bartek jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Rada Nadzorcza

Małgorzata Machuła

Przewodnicząca Rady Nadzorczej

Radosław Pieniek

Członek Rady Nadzorczej

Magdalena Mucha

Członek Rady Nadzorczej

Bartosz Pelk

Członek Rady Nadzorczej

Zapoznaj się z naszą polityką inwestycyjną Dowiedz się więcej »
pgeventures_site