O nas

Kim jesteśmy, jak działamy, czym się kierujemy - poznaj bliżej PGE Ventures

O nas

PGE Ventures to powołany w ramach Grupy Kapitałowej PGE fundusz Corporate Venture Capital, którego celem jest inwestowanie w start-upy. Fundusz wykorzystuje dźwignię finansową w postaci zewnętrznych programów, m.in. PFR Ventures, ale dysponuje również własnymi środkami dedykowanymi dla projektów, które posiadają strategiczne znaczenie dla Grupy i wpisują się w jej łańcuch wartości.

Fundusz PGE Ventures preferuje obejmowanie mniejszościowych udziałów w młodych przedsiębiorstwach, a poza wniesieniem kapitału oferuje również know-how zarówno w zakresie głównej działalności biznesowej jak i funkcji wsparcia.

Rozumiemy potrzeby młodych przedsiębiorców i potrafimy je profesjonalnie zaadresować. Jesteśmy otwarci na wielopłaszczyznową współpracę zarówno z organizacjami zrzeszającymi start-upy, jak i pozostałymi funduszami VC w Polsce i zagranicą.

Zespół

PGE Ventures tworzy zespół wysoce wykwalifikowanych ekspertów, którzy efektywnie kierują działalnością Funduszu.

Piotr Czak - Prezes Zarządu

PIOTR CZAK

Prezes Zarządu

Odpowiada za uruchomienie Funduszu wewnątrz Grupy Kapitałowej PGE i przeprowadzenie pierwszych wejść kapitałowych. Ma doświadczenie w branży doradczej na rynku polskim i rynku Europy zachodniej, pracował między innymi w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Posiada dyplom Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Politechniki Warszawskiej.

MARCIN ZIENKIEWICZ

Menedżer Inwestycyjny

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość. Doświadczenie zdobywał w bankowości korporacyjnej oraz funduszach typu venture. W PGE Ventures odpowiedzialny za analizę i ocenę zgłaszanych projektów, budowę modelu finansowego oraz prowadzenie procesu inwestycyjnego.

KLAUDIUSZ PUCHAŁA, CFA, ACCA

Menedżer Inwestycyjny

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość. Doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach doradczych, gdzie realizował projekty w zakresie wycen przedsiębiorstw, modelowania biznesowego oraz fuzji i przejęć. Posiada tytuł CFA oraz licencję doradcy inwestycyjnego. Odpowiedzialny za selekcję projektów, prowadzenie procesu inwestycyjnego oraz nadzór nad spółkami portfelowymi.

PIOTR BUŃKO

Analityk Inwestycyjny

Absolwent studiów energetycznych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Gdańskiej. Doświadczenie zdobywał w największych polskich spółkach energetycznych oraz w administracji rządowej. W PGE Ventures odpowiedzialny za analizę i ocenę zgłaszanych projektów, prowadzenie procesu inwestycyjnego oraz nadzór nad spółkami portfelowymi.

Mateusz Głogowski

MATEUSZ GŁOGOWSKI

Dział Korporacyjny

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Doświadczenie w obszarze niskoemisyjnych technologii wytwórczych nabyte w zagranicznych firmach wykonawczych oraz w administracji rządowej. Współodpowiedzialny za program scoutingowy PGE Ventures w ramach eksperckiej oceny technologicznej zgłaszanych projektów.

Wojciech Hałąbuz

WOJCIECH HAŁABUZ

Dział Korporacyjny

Absolwent Międzywydziałowego Studium Ochrony Środowiska przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Ekspert w obszarach: energetyki odnawialnej oraz efektywności energetycznej. Współodpowiedzialny za tworzenie polityki inwestycyjnej PGE Ventures.

Rada Nadzorcza

Radosław Myszka

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Małgorzata Machuła

Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej

Wojciech Rosiak

Sekretarz Rady Nadzorczej

Zapoznaj się z naszą polityką inwestycyjną Dowiedz się więcej »
pgeventures_site