O nas

Kim jesteśmy, jak działamy, czym się kierujemy - poznaj bliżej PGE Ventures

O nas

PGE Ventures to powołany w ramach Grupy Kapitałowej PGE fundusz Corporate Venture Capital, którego celem jest inwestowanie w start-upy. Fundusz wykorzystuje dźwignię finansową w postaci zewnętrznych programów, m.in. PFR Ventures, ale dysponuje również własnymi środkami dedykowanymi dla projektów, które posiadają strategiczne znaczenie dla Grupy i wpisują się w jej łańcuch wartości.

Fundusz PGE Ventures preferuje obejmowanie mniejszościowych udziałów w młodych przedsiębiorstwach, a poza wniesieniem kapitału oferuje również know-how zarówno w zakresie głównej działalności biznesowej jak i funkcji wsparcia.

Rozumiemy potrzeby młodych przedsiębiorców i potrafimy je profesjonalnie zaadresować. Jesteśmy otwarci na wielopłaszczyznową współpracę zarówno z organizacjami zrzeszającymi start-upy, jak i pozostałymi funduszami VC w Polsce i zagranicą.

Zespół

PGE Ventures tworzy zespół wysoce wykwalifikowanych ekspertów, którzy efektywnie kierują działalnością Funduszu.

foto-tj.jpg

TOMASZ JAKUBIAK

Prezes Zarządu

Specjalista ds. marketingu, związany głównie z mediami. Zanim dołączył do zespołu PGE Ventures, pełnił m.in. funkcje: wiceprezesa ds. marketingu w „Gazecie Giełdy Parkiet”, wiceprezesa w Presspublica, oraz wiceprezesa firmy badawczej TNS OBOP. Był członkiem władz organizacji branżowych wydawców zajmujących się m.in. badaniami rynku. Zajmował się także relacjami inwestorskimi w jednej ze spółek giełdowych. Ostatnie lata to praca w Zarządzie jednego z Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych oraz funkcja wiceprezesa w spółkach z grupy PKN Orlen.

mateusz-glogowski-03.jpg

MATEUSZ GŁOGOWSKI, MBA

Dyrektor Departamentu Inwestycyjnego

Kieruje pracą departamentu odpowiedzialnego za prowadzenie procesów inwestycyjnych PGE Ventures, w tym nadzór i monitoring spółek portfelowych PGE Ventures oraz bieżąca współpraca z funduszami zewnętrznymi współtworzonymi przez PGE Ventures. Przed dołączeniem do PGE Ventures, prowadził projekty związane z wdrażaniem nowych modeli biznesowych w Grupie PGE. Wcześniej pracował w administracji rządowej i zagranicznych firmach wykonawczych. Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

mateusz-glogowski-03.jpg

ŁUKASZ PACZKOWSKI

Dyrektor Departamentu Operacyjnego

Odpowiedzialny za koordynację procesów finansowo-księgowych oraz rachuby płac i administracji kadrowej. Zarządza kompletną obsługą administracyjną i organizacyjno-prawną. Przed rozpoczęciem pracy w Grupie PGE pracował w sektorze publicznym w działach zajmujących się zarządzaniem kapitałem ludzkim oraz w firmach transportowo-logistycznych. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

marek-r-4.jpg

MAREK ROMANOWSKI

Menadżer Inwestycyjny

Odpowiedzialny za wszystkie etapy procesu inwestycyjnego: od budowania pipeline przez analizę projektów inwestycyjnych, po zamykanie umów i monitoring spółek portfelowych. Od ponad 7 lat związany z funduszami Venture Capital. Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie, kandydat CFA (II-gi etap).

mateusz-riliszkis-0.jpg

MATEUSZ RILISZKIS

Analityk Inwestycyjny

Odpowiedzialny za analizę projektów inwestycyjnych oraz nadzór nad spółkami portfelowymi. Przed dołączeniem do Funduszu zdobywał doświadczenie m.in. w bankowości inwestycyjnej, equity research oraz w bankowości w obszarze zarządzania inwestycjami strategicznymi. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Aktualnie w trakcie zdobywania certyfikacji CFA (Level 3 Candidate).

Rada Nadzorcza

Małgorzata Machuła

Przewodnicząca Rady Nadzorczej

Radosław Pieniek

Członek Rady Nadzorczej

Magdalena Mucha

Członek Rady Nadzorczej

Bartosz Pelk

Członek Rady Nadzorczej

Zapoznaj się z naszą polityką inwestycyjną Dowiedz się więcej »
pgeventures_site