O nas

Kim jesteśmy, jak działamy, czym się kierujemy - poznaj bliżej PGE Ventures

O nas

PGE Ventures to powołany w ramach Grupy Kapitałowej PGE fundusz Corporate Venture Capital, którego celem jest inwestowanie w start-upy. Fundusz wykorzystuje dźwignię finansową w postaci zewnętrznych programów, m.in. PFR Ventures, ale dysponuje również własnymi środkami dedykowanymi dla projektów, które posiadają strategiczne znaczenie dla Grupy i wpisują się w jej łańcuch wartości.

Fundusz PGE Ventures preferuje obejmowanie mniejszościowych udziałów w młodych przedsiębiorstwach, a poza wniesieniem kapitału oferuje również know-how zarówno w zakresie głównej działalności biznesowej jak i funkcji wsparcia.

Rozumiemy potrzeby młodych przedsiębiorców i potrafimy je profesjonalnie zaadresować. Jesteśmy otwarci na wielopłaszczyznową współpracę zarówno z organizacjami zrzeszającymi start-upy, jak i pozostałymi funduszami VC w Polsce i zagranicą.

Zespół

PGE Ventures tworzy zespół wysoce wykwalifikowanych ekspertów, którzy efektywnie kierują działalnością Funduszu.

tj.jpg

TOMASZ JAKUBIAK

Prezes Zarządu

Specjalista ds. marketingu, związany głównie z mediami. Zanim dołączył do zespołu PGE Ventures, pełnił m.in. funkcje: wiceprezesa ds. marketingu w „Gazecie Giełdy Parkiet”, wiceprezesa w Presspublica, oraz wiceprezesa firmy badawczej TNS OBOP. Był członkiem władz organizacji branżowych wydawców zajmujących się m.in. badaniami rynku. Zajmował się także relacjami inwestorskimi w jednej ze spółek giełdowych. Ostatnie lata to praca w Zarządzie jednego z Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych oraz funkcja wiceprezesa w spółkach z grupy PKN Orlen.

mg.jpg

MATEUSZ GŁOGOWSKI, MBA

Dyrektor Departamentu Inwestycyjnego

Kieruje pracą departamentu odpowiedzialnego za prowadzenie procesów inwestycyjnych i dezinwestycyjnych, nadzór spółek portfelowych PGE Ventures oraz bieżącą współpracę z funduszami zewnętrznymi współtworzonymi przez PGE Ventures. Przed dołączeniem do PGE Ventures, prowadził projekty związane z wdrażaniem nowych modeli biznesowych w Grupie PGE. Wcześniej pracował w administracji rządowej i zagranicznych firmach wykonawczych. Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

lp.jpg

ŁUKASZ PACZKOWSKI

Dyrektor Departamentu Operacyjnego

Odpowiedzialny za koordynację procesów finansowo-księgowych oraz rachuby płac i administracji kadrowej. Zarządza kompletną obsługą administracyjną i organizacyjno-prawną. Przed rozpoczęciem pracy w Grupie PGE pracował w sektorze publicznym w działach zajmujących się zarządzaniem kapitałem ludzkim oraz w firmach transportowo-logistycznych. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

ah.jpg

ADAM HAJDAMOWICZ, MPW

Analityk Inwestycyjny

Odpowiada za wyszukiwanie i analizę startupów, a także nadzór spółek portfelowych PGE Ventures. Wspiera nasz zewnętrzny fundusz SpeedUp Energy Innovation. Przed dołączeniem do zespołu PGE Ventures pomagał spółkom w procesie pozyskiwania kapitału w ramach emisji publicznych. Przez kilka lat związany był również z branżą mediów finansowych. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiadacz licencji Maklera Papierów Wartościowych oraz certyfikatu ESG Investing od CFA Institute.

Rada Nadzorcza

Małgorzata Machuła

Przewodnicząca Rady Nadzorczej

Magdalena Mucha

Członek Rady Nadzorczej

Bartosz Pelk

Członek Rady Nadzorczej

Zapoznaj się z naszą polityką inwestycyjną Dowiedz się więcej »
pgeventures_site