O nas

Kim jesteśmy, jak działamy, czym się kierujemy - poznaj bliżej PGE Ventures

O nas

PGE Ventures to powołany w ramach Grupy Kapitałowej PGE fundusz Corporate Venture Capital, którego celem jest inwestowanie w start-upy. Fundusz wykorzystuje dźwignię finansową w postaci zewnętrznych programów, m.in. PFR Ventures, ale dysponuje również własnymi środkami dedykowanymi dla projektów, które posiadają strategiczne znaczenie dla Grupy i wpisują się w jej łańcuch wartości.

Fundusz PGE Ventures preferuje obejmowanie mniejszościowych udziałów w młodych przedsiębiorstwach, a poza wniesieniem kapitału oferuje również know-how zarówno w zakresie głównej działalności biznesowej jak i funkcji wsparcia.

Rozumiemy potrzeby młodych przedsiębiorców i potrafimy je profesjonalnie zaadresować. Jesteśmy otwarci na wielopłaszczyznową współpracę zarówno z organizacjami zrzeszającymi start-upy, jak i pozostałymi funduszami VC w Polsce i za granicą.

 

Zespół

PGE Ventures tworzy zespół wysoce wykwalifikowanych ekspertów, którzy efektywnie kierują działalnością Funduszu.

Piotr Czak - Prezes Zarządu

PIOTR CZAK

Prezes Zarządu

Odpowiada za uruchomienie Funduszu wewnątrz Grupy Kapitałowej PGE i przeprowadzenie pierwszych wejść kapitałowych. Ma doświadczenie w branży doradczej na rynku polskim i rynku Europy zachodniej, pracował między innymi w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Posiada dyplom Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Politechniki Warszawskiej.

MARCIN ZIENKIEWICZ

Analityk inwestycyjny

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość. Doświadczenie zdobywał w bankowości korporacyjnej oraz funduszach typu venture. W PGE Ventures odpowiedzialny za analizę i ocenę zgłaszanych projektów, budowę modelu finansowego oraz prowadzenie procesu inwestycyjnego.

KLAUDIUSZ PUCHAŁA

Analityk inwestycyjny

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość. Doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach doradczych, gdzie realizował projekty w zakresie wycen przedsiębiorstw, modelowania biznesowego oraz fuzji i przejęć. Odpowiedzialny za selekcję projektów i prowadzenie procesu inwestycyjnego.

Mateusz Głogowski

MATEUSZ GŁOGOWSKI

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Doświadczenie w obszarze niskoemisyjnych technologii wytwórczych nabyte w zagranicznych firmach wykonawczych oraz w administracji rządowej. Współodpowiedzialny za program scoutingowy PGE Ventures w ramach eksperckiej oceny technologicznej zgłaszanych projektów.

Wojciech Hałąbuz

WOJCIECH HAŁABUZ

Absolwent Międzywydziałowego Studium Ochrony Środowiska przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Ekspert w obszarach: energetyki odnawialnej oraz efektywności energetycznej. Współodpowiedzialny za tworzenie polityki inwestycyjnej PGE Ventures.

Zapoznaj się z naszą polityką inwestycyjną Dowiedz się więcej »